Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

Ja cilat janë fushat ku diplomohen më shumë studentët shqiptarë

TIRANË, 4 gusht /ATSH/- Raporti më i fundit i INSTAT, bën të ditur se ndër fushat e studimit ku diplomohen më shumë studentët, bie...

Presidenti dekreton ndryshimet në ligjin e arsimit parauniversitar

TIRANË, 2 gusht/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dekretoi sot shpalljen e ligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 69/2012, “Për sistemin arsimor parauniversitar në...

Vijon plotësimi i dëftesave të lirimit

TIRANË, 11 korrik/ATSH/- Ministria e Arsimit po vijon me plotësimin e dëftesës së lirimit, si dhe të dëftesave të tjera të arsimit parauniversitar. Ministrja e...

Ministria e Arsimit, zgjidhje për njohjen e diplomave të infermierëve

TIRANË, 29 qershor/ATSH/-Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë po ndjek me përparësi çështjen e njohjes së diplomave të infermierëve që kanë përfunduar studimet në...

Pas publikimit të tezës së matematikës, MASR kërkon nisjen e hetimeve

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ - Pas publikimit në rrjetet sociale të testit të matematikës për maturën shtetërore të zhvilluar sot, ka reaguar Ministria e Arsimit...

Nikolla: Rrisim pagat e mësuesve me 40%

TIRANË, 4 prill /ATSH/- Brenda këtij mandatit qeverisës, rritja e pagës së mësueve do të prekë shifrën e 40 %. Kjo u bë e ditur...

Provimet e klasave të 9-ta nisin më 11 qershor

TIRANË, 3 prill/ATSH/-Më 11 qershor, nxënësit e shkollave 9-vjeçare do t'i nënshtrohen provimit të gjuhës së huaj, pjesë e tre provimeve kombëtare. Kështu, Lënda Gjuhë e...

Europa Juglindore me institut rajonal për Terapinë e Tumoreve dhe Hulumtimet...

TIRANË, 30 Mars/ATSH/ - Europa Juglindore do të ketë institut rajonal për Terapinë e Tumoreve dhe Hulumtimet Biomjekësore me protonet dhe jonet më të...

Haradinaj: Të përmirësojmë gjendjen e arsimit në të gjitha nivelet

PRISHTINË, 22 Mars/ATSH/.- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në takimin e parë të nivelit të lartë dedikuar arsimit sot në Prishtinë bëri thirrje për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA