Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

Reformat, transformim nga rrënjët i sistemit arsimor

TIRANË, 4 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Reformat e ndërmarra kanë transformuar sistemin arsimor nga rrënjët", - tha sot Kryeministri Edi Rama. Në ceremoninë e çeljes së shkollës...

Arsimi gjithëpërfshirës, 700 mësues në ndihmë të fëmijëve me aftësi të...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ - Arsimi gjithëpërfshirës mbetet ende sfidë për shkollat ndërsa ministria e Arsimit për këtë vit ka vënë në dispozicion 700 mësues...

Mësueset: Reformat e qeverisë në sistemin arsimor, të suksesshme

TIRANË, 14 shtator/ATSH/- Reformat e ndërmarra nga qeveria në sistemin arsimor kanë rezultuar të suksesshme. Në takimin që Kryeministri Edi Rama zhvilloi me mësuesit e...

Nikolla: Kemi një sistem arsimor totalisht të transformuar

TIRANË, 14 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ - “Sot punojmë me një vizion krejt të ri në të tërë sistemin tonë arsimor. Nga shkolla e lemerisë...

Portali “Mësues për Shqipërinë”, rritje e cilësisë së mësimdhënies

TIRANË, 14 Shtator /ATSH-Gjergji Mima/ -Portali “Mësues për Shqipërinë” është një mekanizëm që ka mundësuar një rritje të cilësisë së mësuesve që janë bërë...

Shqipëri-Itali, guidë udhëzuese për nxitjen e programeve të studimit

TIRANË, 10 shtator/ATSH/- Shqipëria dhe Italia do të bashkëpunojnë për krijimin e një  guide udhëzuese në fushën e arsimit, që do të shërbejë si...
video

Viti i thellimit të kthesës historike në arsim

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/920362464831719/ TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Me tekstet e reja të shkollës nga shtëpitë më prestigjioze botuese si Pearson, Oxford dhe Cambridge këtë vit të ri shkollor...

PD: Mbyllja e dhjetra shkollave, këmbanë alarmi

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Partia Demokratike reagoi sot për "mbylljen e dhjetra shkollave në çdo bashki të Shqipërisë", që sipas saj, "tregon agoninë në të...

Risitë e vitit të ri shkollor, nga “3 lëndë në 6...

TIRANË, 3 shtator/ATSH-Maela Marini/ Nga nisma "3 lëndë në 6 orë", te ndalimi i celularit në shkolla dhe vendosja e oficerëve të sigurisë.... Këto...
video

Librat falas, Rama: Në fund të mandatit përfiton gjithë arsimi i...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/307798633385038/?t=3 TIRANË, 3 shtator/ATSH-Maela Marini/ 190 mijë fëmijë nga klasa e parë në të katërtën do të marrin librat falas këtë vit, falë reformave dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA