Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

Politika arsimore të orientuara nga tregu i punës

TIRANË, 11 janar/ATSH-Maela Marini/ "Kur qeveris e majta ka gjithmonë më mirë, kur qeveris e djathta ka akoma më keq", tha sot Kryeministri Edi Rama,...

Kryemadhi: Problematika në të gjithë zinxhirin arsimor

TIRANË, 4 Janar /ATSH/ - Problematikat në arsim nuk janë vetëm në universitete, por në të gjithë zinxhirin arsimor. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në...

Studimet master, mbështetje studentëve të gatshëm t’u përgjigjen sfidave

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Shëndetësia falas është një parim i arsyeshëm, por ne nuk mund t'i bëjmë të gjitha falas", - tha sot Kryeministri...

Studentët kundër tarifave, protestë para Ministrisë së Arsimit

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ - Studentët e Universitetit të Tiranës dhe të Politeknikut protestuan përpara Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar anulimin e tarifës për...

Rritje page me 7% për edukatorët dhe mësuesit, për të dytin...

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ - Buxheti i Ministrisë së Arsimit për të dytin vit radhazi parashikon rritjen e pagave për mësuesit dhe edukatorët e kopshteve...

100% e punonjësve në sistemin parauniversitar, 7% rritje pagash

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ Buxheti i Arsimit për vitin 2019 parashikon rritje pagash për 100% të punonjësve të arsimit parauniversitar. Kryeministri Edi Rama i pranishëm...

Austria mbështetje për arsimin në Shqipëri

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ - Bashkëpunimi i vazhdueshëm me Austrinë në fushën e arsimit në Shqipëri dhe mbështetja e vazhdueshme e administratës shqiptare për...

Kurikula e re – Shqipëria lidere në listën e vendeve me...

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/- Ndryshimet në kurikulën e teksteve shkollore kanë dhënë rezultate të tilla që sot Shqipëria është lidere më listën e vendeve që...

Tekste shkollore me standarde, gjuha shqipe në vendin që meriton

TIRANË, 5 nëntor/ATSH-Maela Marini/ "Ne fshimë një mal me tekste të gabuara që rëndonte mbi kurrizin e nxënësve dhe që përcaktonte mbrapsht të ardhmen e...
video

Shkolla të reja e tekste falas, buxheti 2019 për arsimin

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/339202939962319/ TIRANË, 26 tetor/ATSH-Maela Marini/ Buxheti 2019 mbështet sektorin e arsimit, duke vijuar me ndërtimin e shkollave të reja. Në një konferencë për shtyp, ministri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA