Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

150 oficerë sigurie në gjimnazet e vendit brenda vitit

TIRANË, 20 maj/ATSH/ 150 oficerë do të sigurojnë mbarëvajtjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat e mesme të Republikës së Shqipërisë. Ne Komisionin për...

Shqipëria dhe Kosova bashkëpunim në arsim dhe kulturë

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Shqipëria dhe Kosova kanë ndërtuar ndër vite bashkëpunim midis tyre në fushën e arsimit e të kulturës. Kjo u theksua...

SHBA – Përdoruesit e Twitter-it më të arsimuar dhe me të...

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AA/ - Sipas një studimi të Qendrës për Kërkim, PEW, me qendër në Uashington, përdoruesit e rrjetit social Twitter janë më...

Haradinaj: I rëndësishëm shkëmbimi i përvojave mes nxënësve kosovarë dhe gjermanë

PRISHTINË, 12 prill /ATSH/ - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot disa nxënës gjermanë dhe kosovarë, nga programi i këmbimit të...

Patos, investimi në shkollën “Mustafa Matohiti”, përfitojnë 700 nxënës

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Qeveria shqiptare ka miratuar projektin për rikonstruksionin e shkollës "Mustafa Matohiti" në Patos, një investim prej të cilit përfitojnë...

POLONI – Grevë e arsimtarëve, më e madhja që nga 1993-shi

VARSHAVË, 8 prill /ATSH-PAP/ - Kreu i sindikatave polake të mësuesve njoftoi sot fillimin e grevës së arsimtarëve, më e madhja që nga viti...

Përmirësim cilësisë së arsimit shqip në Serbi

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Shqipëria ofron ndihmë me libra shkollorë dhe ekspertizë kurrikulare në dobi të arsimit shqip në Serbi. Kjo u konfirmua gjatë takimit të...

FOKUS – Edhe Yale në skandalin e praktikave korruptive universitare

KONEKTIKAT, 27 mars /ATSH-AFP/ - Universiteti prestigjioz amerikan i Yales ka përjashtuar të martën një student, pjesë e një skandali të madh korrupsioni, i...

Protesta e studentëve, shtytje për transformimin e universiteteve

TIRANË, 15 mars/ATSH-Maela Marini/ "Ferma didaktike në Universitetin Bujqësor të Tiranës bëhet sot falë shtytjes së madhe që studentët protestues i dhanë procesit, duke...

Moment transformues për arsimin, kemi nevojë për kontributin e Diasporës

TIRANË, 1 mars/ATSH/- Gjatë samitit të diasporës të mbajtur sot në Pallatin e Koncerteve, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini mbajti fjalën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA