Ballina Etiketimet Armpushim

Etiketim: armpushim

FOKUS – Akuza të ndërsjella azero-armene për shkeljen e armëpushimit

EREVAN, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Armenia dhe Azerbajxhani akuzuan njëri-tjetrin për shkeljen e një armëpushimi humanitar në rajonin e Nagorni-Karabahut, pak pasi ai hyri...

RRIPI I GAZËS – Hamas njofton një armëpushim të ri me...

RRIPI I GAZËS, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Grupi militant palestinez Hamas njoftoi një armëpushim të ri me Izraelin sot vonë, pas negociatave të ndërmjetësuara...

BRUKSEL – Europa bën thirrje për armëpushim në Libi

BRUKSEL, 25 prill /ATSH-MIA/- Ministrat e Jashtëm të disa vendeve europiane dhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Europian (BE) për Marrëdhëniet me Jashtë dhe...

SHBA – Guterres: Armpushim global për të ruajtur civilët nga tërbimi...

OKB, 23 mars /ATSH-AFP/- Sekretari i Përgjithshëm i OKB-s, Antonio Guterres bëri thirrje sot për një armëpushim të menjëhershëm kudo në botë për të...

ZVICËR – OKB: Armpushimi në Libi bëhet i përhershëm

GJENEVË, 4 shkurt /ATSH-ANSA/- Fraksionet rivale në Libi ranë dakord ta kthejnë armëpushimin në një armëpushim të përhershëm, njoftoi OKB, një ditë pas takimit...

GJERMANI – Maas: Haftar premtoi se do të respektojë armëpushimin aktual

BERLIN, 17 janar /ATSH-AA/- Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, deklaroi se lideri i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa...

IRAN- Teherani kundër negociatave Uashington-talibanë

TEHERAN, 18 dhjetor /ATSH-AFP/-Irani bëri të ditur sot kundërshtimin e tij ndaj negociatave mes SHBA-së dhe talibanëve afganë, duke deklaruar se Afganistani nuk ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA