Ballina Etiketimet Armepushim

Etiketim: armepushim

UKRAINË – Merkel dhe Macron thirrje për armëpushim

KIEV, 28 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Me rastin e festave të fundvitit, kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron bënë një deklaratë të...

ARGJENTINË – Armëpushim tregtar mes Pekinit dhe Uashingtonit

BUENOS AIRES, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij Xi Jinping shpallën dje një armëpushim në konfliktin e tyre...

RRIPI I GAZËS – Hamasi: Kemi arritur një armëpushim me Izraelin

GAZA, 15 korrik /ATSH-AFP/ - Një armëpushim u arrit për t'i dhënë fund sulmeve izraelite në Rripin e Gazës dhe lëshimit të raketave në...

AFGANISTAN – Ghani njofton armëpushim me talebanët me rastin e Bajramit

KABUL, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti afgan, Ashraf Ghani njoftoi sot një armëpushim të përkohshëm me rebelët talebanë rastin e festës së Bajramit, që...

KOLUMBI – Presidenti Santos urdhëron rinisjen e bisedimeve të paqes me...

BOGOTA, 12 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos njoftoi sot se ka urdhëruar rinisjen e bisedimeve të paqes me Ushtrinë Çlirimtare...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA