Ballina Etiketimet Arkitekt

Etiketim: arkitekt

Stephen Jacobs arkitekti i memorialit që nderon Shqipërinë për shpëtimin e...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ - Në arkitekturën e Nju Jorkut, Stephen Jacobs është i njohur për veprat e tij shumë milionë dollarëshe, si hoteli...

FOKUS – Stefano Boeri propozon rikonceptimin urban të së ardhmes

MILANO, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Pesë propozime të qarta, të mundshme për të përfituar nga kjo krizë, duke e bërë atë një mundësi dhe...

ITALI – Vdes nga COVID-19 arkitekti i njohur 92-vjeçar Vittorio Gregotti

ROMË, 15 mars /ATSH-AFP/ - Arkitekti i famshëm italian Vittorio Gregotti, që njihet sidomos për krijimin e qendrës kulturore të Belemit (Portugali) ose për...

Arkitekti i “Teatrit Kombëtar” do të ndërtojë qytezën e së ardhmes...

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Arkitektit të famshëm danez Bjarke Ingels, projektuesi i ndërtesës së re të Teatrit Kombëtar në Tiranë i është besuar një nga...

SHBA – Vdes Ieoh Ming Pei, arkitekti i piramidës së Luvrit

NJU JORK, 17 maj /ATSH-AFP/ - Arkitekti kino-amerikan, Ieoh Ming Pei, projektuesi i shumë veprave të famshme, nga piramida e Luvrit deri te Banka...

Projekti i Piramidës, një hap i mëtejshëm në zhvillimin që Shqipëria...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - Ky projekt do ta bëjë qytetin e Tiranës edhe më të fortë, në mënyrë që ketë një platformë për brezat...

SHARE ARCHITECTS sjell arkitektin e njohur, Fuksas: Tirana një qytet shumë...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ - Një talent i njohur botërisht viziton vendin tonë për të tretën herë. E kujton edhe sot Shqipërinë e viteve ’78...

Veliaj: Teatri i ri, projekt dinjitoz i arkitektit më të mirë...

TIRANË, 13 Mars/ATSH/-Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka konsideruar projektin e Teatrit të ri, si një nga më dinjitozët që do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA