Ballina Etiketimet Apel

Etiketim: apel

NORVEGJI – Fituesja e Nobelit të Paqes kërkon mbrojtje për gratë...

OSLO, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Në momentin e dorëzimit të Çmimit Nobel, Nadia Murad, gjithashtu një ish-skllave e grupit të Shtetit Islamik (ISIS), i...

Apeli i Policisë: Mos tregtoni dhe mos blini lëndë plasëse

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/306205943565874/ TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/- Policia e Shtetit i bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos tregtojnë dhe mos të blejnë lëndë plasëse. Këto lëndë plasëse...

Foto/ Agjencia e Parqeve, apel qytetarëve të mbajnë pastër mjedisin

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ - Ndërsa punonjësit e mirëmbajtjes në bashkinë e Tiranës po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar,...

Fund sorollatjeve, Ndreu apel deputetëve për të votuar propozimet në Kodin...

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ka bërë thirrje palëve politike për të votuar ndryshimet e propozuara për Kodin...

Ministria e Shëndetësisë apel për të dhuruar gjak

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për të dhuruar gjak, duke shpëtuar tri jetë në vetëm 10 minuta. Në një periudhë...

Hapja e negociatave, udhëheqësit fetarë në Shqipëri apel Merkelit dhe Makronit

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ - Në një letër të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit francez Emmanuel Macron, krerët e bashkësive fetare në...

HAGË – Mladiç apelon dënimin e tij për krime lufte dhe...

HAGË, 22 mars /ATSH-AFP/ - Ish-shefi ushtarak i serbëve të Bosnjes, Ratko Mladiç, apeloi sot dënimin e tij me burgim të përjetshëm për gjenocid,...

Gratë përcjellin mesazhe për të drejtat e tyre

TIRANË, 8 Mars/ATSH/-Dhjetëra gra nga organizata të ndryshme protestuan sot para Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, duke apeluar institucionet për më shumë solidaritet...

Lu: Shqipëria do të hyjë në BE, të rinjtë të udhëheqin

TIRANE, 6 Mars/ATSH/-Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu u ka bërë apel të rinjve për të udhëhequr Shqipërinë drejt së ardhmes, duke u shprehur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA