Ballina Etiketimet Ansambli Popullor

Etiketim: Ansambli Popullor

FOTO/ Ansambli i Këngëve dhe Valleve transmeton traditën në shkolla

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ - Projekti i iniciuar nga ministria e Kulturës ”Edukimi përmes Kulturës” është prioritet i të gjithë trupave përbërëse të Teatrit...

FOTO/ Vallet dhe traditat e vendit tonë nën interpretimin e të...

TIRANË, 26 janar /ATSH/ - Projekti i iniciuar nga ministria e Kulturës ''Edukimi përmes Kulturës'' është prioritet i të gjithë trupave përbërëse të Teatrit...

FOTO/ Mynih, Ansambli Popullor magjeps me këngët, vallet dhe kostumet

TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Sukses i jashtëzakonshëm i trupës së Ansamblit Popullor në Mynih, Gjermani. Publiku në Teatrin e Mynihut, edhe pse koncerti zgjati me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA