Home Tags Analize

Tag: analize

ANALIZË – Athina dhe Shkupi dalin nga labirinti greko-maqedonas

ATHINË, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Nga pushtimet tek luftrat civile, labirinti greko-maqedonas, nga i cili Athina dhe Shkupi dolën dje, është i ndarë në...

MJEKËSI – Një test gjaku parandalon lindjen e parakohshme

UASHINGTON, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Studiuesit amerikanë dhe danezë njoftuan se kishin realizuar një test gjaku, jo shumë i kushtueshëm, që mundëson parandalimin në...

FOKUS – Ekspertët: ISIS-i mbetet ende i rrezikshëm

PARIS, 25 maj /ATSH-AFP/ - Që prej bazës që arrin të mbajë në shkretëtirën siriane, nëpërmjet filialeve të tij në shumë vende, ku frymëzon...

ANALIZË – Kina në qendër të ”pokerit” Trump-Kim

PEKIN, 25 maj /ATSH-AFP/ - I cilësuar nga Donald Trump si ''poker'' i nivelit të lartë botëror, presidenti kinez, Xi Jinping mund të jetë...

SHËNIM – Putin përgatit rizgjedhjen president

MOSKË, 6 maj /ATSH-AFP/ - Vladimir Putin po përgatitet të rizgjidhet president i Rusisë për një mandat të katërt deri në vitin 2024, pasi...

KOMENT – Gjermania frenon projektet e Macron për Europën

"Der Spiegel": Iniciativa europiane e presidentit francez ka vdekur dhe është varrosur vetëm pas shtatë muajve BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i...

ANALIZË – Sfida mes L5Y-së dhe së djathtës për pushtet

ROMË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Koalicioni i djathtë, që ka dalë në krye të legjislativeve në Itali, është vendosur në rend pas kreut të...

MOST POPULAR

HOT NEWS