Ballina Etiketimet An

Etiketim: an

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/4/2021

VJENË - Fillimi i bisedimeve midis nënshkruesve të marrëveshjes bërthamore të Iranit 2015, paralelisht me diskutimet me SHBA. UASHINGTON -  FMN lëshon parashikimin më të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/4/2021

GREQI - Rihapja e shumicës së dyqaneve dhe relaksimi i kufizimeve të kohës së lirë. KIEV (Ukrainë) - Hyrja në fuqi e kufizimeve të reja...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/3/2021

BERLIN (Gjermani) - Konferencë për shtyp nga Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn dhe shefi i RKI Lothar Wieler mbi Covid-19 disa ditë para Pashkëve. MOSKË...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/3/2021

UASHINGTON - Konferencë për shtyp nga presidenti Biden, e para që nga marrja e detyrës. FUKUSHIMA (Japoni) - Nisja e stafetës së pishtarit olimpik, e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/3/2021

BOTA - Dita Botërore e Tuberkulozit. SEUL (Koreja e Jugut) - Vizitë e ministrit të Jashtëm rus, Lavrov. ANKARA (Turqi) - Kongresi i partisë AKP të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/3/2021

IZRAEL - Zgjedhje legjislative. MOSKË (Rusi) - Presidenti Putin vaksinohet kundër Covid-19. BRUKSEL (Belgjikë) - Takimi i ministrave të Jashtëm të NATO-s me Antony Blinken. MANILA (Filipine)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/3/2021

BOTË - Dita Botërore e Ujit. GJENEVË (Zvicër) - Publikimi i mundshëm i raportit të hetimit të misionit të OBSH-së në Kinën për origjinën e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/3/2021

SIRI - 10-vjetori i lëvizjes protestuese kundër regjimit të Assad. GJENEVË - Publikimi i mundshëm i raportit të hetimit të misionit të OBSH-së në Kinë...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/02/2021

POLONI - Varshava forcon kufizimet antiCovid-19. DUNKIRK (Francë) - Fillimi i kontrollit gjatë fundjavave për të luftuar Covid-19. BOTA - Dita Ndërkombëtare e Ariut Polar. TOKIO (Japoni)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) - Takimi i ministrave të Jashtëm të BE me Leonid Volkov dhe Ivan Zhdanov, mbështetësit e disidentit rus, Aleksei Navalny. TEHERAN (Iran) -...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA