Ballina Etiketimet Amerika

Etiketim: amerika

Europa dhe Amerika po largohen nga njëra-tjetra

LONDËR, 1 shkurt /ATSH-ANSA/ - Europa dhe Amerika janë gjithnjë e më të largëta, sipas një studimi të botuar në revistën ''Nature'' i koordinuar...

COVID-19 – OBSH: Burimet spitalore të të dy Amerikave drejt fundit

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se burimet spitalore në zona të caktuara të Amerikës Veriore dhe asaj Jugore po...

FOKUS – Amerika Latine vuan rënien më të madhe ekonomike nga...

BOGOTA 7 tetor /ATSH-AA/ - Sipas Komisionit Ekonomik për Amerikën Latine dhe Karaibet (ECLAC), pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) do të ketë efekte...

FOKUS – Boom infeksionesh në Amerikën Latine nga COVID-19

BUENOS AIRES, 8 qershor /ATSH-ANSA/ - Infeksionet e pandemisë nga koronavirusi kanë pësuar një rritje të dukshme në Amerikën Latine duke u rritur në...

SHBA – Marrëveshje kundër një ”shutdown” të ri

UASHINGTON, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur...

AMERIKA LATINE – Rritje e ndjeshme e rasteve me kancer

RIO DE ZHANEIRO, 29 janar /ATSH-AFP/ - Të dhënat më të fundit globale tregojnë se numri i rasteve dhe vdekjeve të shkaktuara nga sëmundja...

Veseli: Ushtria e Kosovës do të jetë partnere e përhershme e...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot në Pentagon zëvendësndihmës Sekretaren e Mbrojtjes, Laura Cooper. “Në Pentagon, një...

SHBA – Trump ndalon ndihmat për vendet e Amerikës Qendrore

UASHINGTON, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara do të fillojnë të ulin ose të zvogëlojnë ndjeshëm ndihmën masive të dhënë rregullisht për Guatemalën,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA