Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Zgjedhjet e 25 prillit/ Norman: Partitë politike të sigurojnë që kandidatët...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ “Partitë politike duhet të sigurojnë që kandidatët që duan të përfaqësojnë qytetarët shqiptarë të mos jenë të përfshirë me krimin...

KINSHASA- Sulm terrorist në Kongo, vritet ambasadori italian

KINSAZHA, 22 shkurt /ATSH-ANSA/- Në sulm terrorist, në Kongo, humbi jetën ambasadori italian Luca Attanasio si dhe një karabinier që e shoqërontë atë. ''Sulmi nisi...

522 apartamente në kantierin e Laçit, ambasadori turk: Pritet përfundimi brenda...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Në qytetin e Laçit po vazhdojnë punimet e projektit të financuar nga Turqia për ndërtimin e banesave për familjet e...

Ekonomi takim me ambasadorin japonez: Mbështetje në zonat potenciale të prodhimit...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Japonisë në vendin tonë, Takada Mitsuyuki. Gjatë...

Ekonomi takim me ambasadorin Bucci/ Italia partnere kryesore në mbështetjen e...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me ambasadorin italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci, ku u...

Kushi me ambasadorin e OSBE-së, Del Monaco: Thellim i mëtejshëm i...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me ambasadorin Vincenzo Del Monaco, Kryetarin e ri të...

Shqipëri-Japoni, nxitje e bashkëpunimit ekonomik

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Bashkëpunimi ekonomik mes Shqipërisë dhe Japonisë ishte në fokus të një takimi që zhvilloi sot ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila...

Xhaçka pret ambasadorin Del Monaco: Të përkushtuar për të forcuar bashkëpunimin...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë,...

Situata nga pandemia/ Xhaçka takon ambasadorin italian: Duhet të koordinojnë hapat...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi këtë të enjte një takim me ambasadorin e Italisë në...

Japonia, ndër partnerët e donatorët më të rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot në një takim ambasadorin e Japonisë, Mitsuyuki Takada, me rastin e fillimit të mandatit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA