Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Ambasadorja Kim: Miqësia midis amerikanëve dhe shqiptarëve vetëm do të thellohet

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Në kuadër të 30-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, deklaroi...

LONDËR – Ambasadori rus: Marrëdhëniet mes Londrës dhe Moskës praktikisht të...

LONDËR, 21 mars /ATSH-AFP/ - Marrëdhëniet politike mes Londrës dhe Moskës janë praktikisht të vdekura, deklaroi sot ambasadori rus në Londër, Andrei Kelin, pas...

Nis shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Në Ambasadën e Shqipërisë në Berlin, filloi shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit shqiptarë rezident në Gjermani. Në...

JERUZALEM – Netanyahu: Kosova dakord për hapjen e ambasadës në Izrael

JERUZALEM, 4 shtator /ATSH/ - Izraeli dhe Kosova ranë dakord të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe Prishtina, së bashku me Beogradin, do të hapin ambasada...

Tërheqja e pasaportave/ Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për emigrantët

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot qytetarët shqiptarë se, kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të...

Kandidatja për ambasadore në Greqi, Hajdaraga: Fokusi në përmirësimin e shërbimeve...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Komisioni për Punët e Jashtme zhvilloi sot një seancë dëgjimore për emërimin në postin e Kreut të Misionit Diplomatik të Luela...

MV: Ambasada amerikane: Zgjedhjet një hap i rëndësishëm drejt demokracisë

SHKUP, 16 korrik /ATSH-MIA/ – Si zgjedhje të para të mbajtura pas hyrjes së Maqedonisë së Veriut në NATO dhe pas ftesës për fillimin...

FOTO/ Dekorohen me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dekoroi sot me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së SHBA-së, Janet Meyer, shefe e...

SEUL – Londra mbyll përkohësisht ambasadën në Phenian dhe evakuon diplomatët

SEUL, 28 maj /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe mbylli sot përkohësisht ambasadën e saj në Korenë e Veriut dhe evakuoi të gjithë diplomatët e...

Mbështetje për gratë fermere në zonën e Gramshit që kultivojnë lavandën

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Vazhdon mbështetja për gratë fermere në zonën e Gramshit që kultivojnë lavandën edhe në situatën e COVID-19. "Ekipi i CNVP (Connecting Natural...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA