Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Ambasada e SHBA-së, thirrje qytetarëve: Mos bini pre e mashtrimeve për...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/  Ambasada e SHBA-së në Tiranë përmes një njoftimi u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos bien pre e mashtrimeve...

Ambasada e SHBA-së dhuron 210 mijë maska dhe 26 mijë doreza...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Mbajtja e gjykatave të hapura, por të sigurta në këto kohë të vështira është një përparësi. Mbi 210,000 maska, 26,000 doreza...

Bashkëpunimi zvicerano-shqiptar/ Kuko: Strategjia e decentralizimit, guidë për proceset afatgjata

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministria e Brendshme dhe Ambasada e Zvicrës theksuan rezultatet dhe sfidat në decentralizim gjatë një aktiviteti që shënoi 20 vite...

Risi në lehtësimin e procedurave konsullore pranë Zyrës Konsullore Athinë

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Takimi për rinovimin e dokumenteve biometrikë pranë Zyrës Konsullore Athinë, caktohet nga aplikanti duke e përzgjedhur vetë datën më të...

Ambasada e SHBA: Reforma në Drejtësi është duke ecur përpara, hap...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ “Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë apo perfekte, por është duke ecur përpara hap pas...

Polonia mbështetje Autoritetit Rrugor Shqiptar

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Në kuadër të bilancit të fazës së parë të projektit binjakëzues Poloni-Kroaci—Shqipëri, i financuar nga BE, u zhvillua konferenca online...

Ambasada e SHBA: Ata që kanë qenë në pushtet nuk duhet...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i shprehu sot ngushëllimet familjes dhe miqve të Klodian Rashës, duke e cilësuar vdekjen...

Protesta në Tiranë/ Ambasada e SHBA: Shmangni tubimet e mëdha, demonstrata...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për protestën e zhvilluar mbrëmjen e kaluar në Tiranë për vdekjen e 25-vjeçarit...

Buxheti i BE për çështjet e sundimit të ligjit/ Qeveria polake:...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ -Ambasada e Polonisë në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë që ka të bëjë me qëndrimin e Polonisë në çështjen e...

FOTO-Tërmeti i 26 nëntorit/ SHBA solidaritet me popullin shqiptar, do vazhdojmë...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë në solidaritet me popullin shqiptar një vit pas përkujtimit të tërmetit të 26 nëntorit që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA