Ballina Etiketimet Amazon

Etiketim: amazon

“Tesla” bashkëpunim me “Apple” dhe “Amazon” për muzikën në makinat e...

SAN FRANCISCO, 29 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kompania e automjeteve e Elon Musk, “Tesla”, duket se dëshiron të sjellë shërbime streaming në automjetet e saj...

BRUKSEL – KE kërkon kufizimin e fuqisë së gjigantëve të teknologjisë

BRUKSEL, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian do të zbulojë një paketë të re legjislative që do të kufizonte fuqinë e tregut të gjigantëve...

“Amazon” synon kalimin në 100 % të energjisë së rinovueshme deri...

MYNIH, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjiganti amerikan i shitjeve me pakicë “Amazon” shpreson të kalojë plotësisht në energji të rinovueshme deri në vitin 2025,...

Franca gjobit rëndë ”Google” dhe ”Amazon” për shkelje të ligjit

PARIS, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Autoriteti i Internetit në Francë njoftoi sot se ka dënuar dënuar me gjoba kompanitë ''Google'' dhe ''Amazon'', respektivisht 100...

”Amazon” bashkohet me RED për të luftuar sëmundjet më të rrezikshme

KALIFORNI, 23 nëntor /ATSH/ - Në funksion të Ditës Botërore të SIDA-s, më 1 dhjetor, kompania ''Amazon'' ka vendosur të bashkëpunojë me RED, organizatë...

”Amazon” prezanton syzet inteligjente ”Echo Frames”

KALIFORNI, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Kompania ''Amazon'' sjell syzet e saj inteligjente në treg. Ato quhen ''Echo Frames'' dhe pas një faze eksperimentimi, tani janë...

Krishtlindje pa ”Amazon”

PARIS, 20 nëntor /ATSH-ANSA/ - Më mirë të heqësh dorë nga Babagjyshi i Vitit të Ri (Santa Claus) një herë, sesa t'u dorëzohesh zarfave...

”Amazon” prezanton funksione të reja për të moshuarit e vetmuar

KALIFORNIA, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Gjiganti ''Amazon'' ka prezantuar një numër veçorish falas të dizajnuara për t'u kujdesur për njerëzit e moshuar që jetojnë...

BRUKSEL – KE: Përdorimi i të dhënave nga Amazon shkel ligjin...

BRUKSEL, 10 nëntor /ATSH-ANSA/ - Përdorimi i të dhënave të shitësve nga gjiganti i shitjes me pakicë shkel ligjin e BE-së të konkurrencës, deklaroi...

”Amazon” dhuron miliona produkte për 1 000 shoqata bamirëse

SIATELL, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Gjatë sezonit të festave të fundvitit, kompania ''Amazon'' do të mbështesë mbi 1 000 organizata bamirësie në të gjithë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA