Ballina Etiketimet Allegri

Etiketim: allegri

Zyrtare/ Massimiliano Allegri largohet nga “Juventusi”

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Trajneri Massimilianio Allegri largohet nga "Juventusi". Trajneri italian dhe drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” kanë vendosur me marrëveshje të ndërpresin...

Allegri kërkon revolucion tek “Juventus”

TIRANË, 26 prill /ATSH/ - "Juventusi", i shpallur matematikisht kampion i Italisë, ka nisur të planifikojë sezonin e ri, që për bardhezinjtë do të...

Allegri? Zbulohen kontakte mes “Juventusit” dhe Contes

TIRANË, 18 prill/ATSH/- Qëndrimi Massimiliano Allegrit te “Juventus” nuk është i sigurtë. Pavarësisht deklaratave të teknikut të “Zonjës së Vjetër”, që pas eleminimit të...

Allegri do të qëndrojë te “Juventusi”

TIRANË, 17 prill/ATSH/- Massimiliano Allegri, trajneri "Juventusit", edhe pse nuk arriti objektivin, finalen e Ligës së Kampionëve me bardhezinjtë do të qëndrojë te "Zonja...

Lajme të mira për Allegrin, rikuperohen Dybala, Mandzukiç dhe Spinazola

TIRANË, 5 prill/ATSH/-Lajme të mira për “Juventusin”. Dybala, Mandzukiç dhe Spinazola janë gati për krye-sfidën e javës së 31 të Seria A përballë “Milanit”...

“Juventus” drejt thyerjes së rekordit historik të 108 pikëve në kampionat

TIRANË, 4 mars/ATSH-A. Fortuzi/-“Juventus” udhëton me ritëm të sigurtë dhe duke thyer rekorde të njëpasnjëshme drejt titullit të tetë radhazi në Seria A dhe...

Simeone dhe Allegri nën hetim nga UEFA

TIRANË, 25 shkurt/ATSH-A.Fortuzi/ - Federata Europiane e Futbollit ka nisur një hetim në drejtim të teknikut të "Atletiko Madrid", Diego Simeone dhe për teknikun...

FUTBOLL – Alegri në dilemë për sulmin ndaj “Atletikos”

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ - "Juventusi" ka fituar mbrëmë pa shumë vështirësi ndaj "Frosinones", 3-0, falë golave të Paolo Dibalës, Leonardo Bonuçit dhe Ronaldos. Pas...

Allegri: Rekordi i pikëve të Conte do të jetë i vështirë...

TIRANË, 11 shkurt ATSH/ - Trajneri i "Juventusit", Massimiliano Allegri, tha se rekordi i pikëve të Antonio Conte në Serie A do të jetë...

“Juventus” kundër “Atletico Madrid”, Allegri: Kush ka ambicie, nuk ka frikë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - “Kush ka ambicie, nuk ka frikë”. Ky ishte komenti i trajnerit të "Juventusit", Maximilliano Allegri për shortin e Ligës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA