Ballina Etiketimet Aktore

Etiketim: aktore

Forbes: Sofia Vergara aktorja më e paguar në botë

LOS ANXHELES, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Ylli i serialit televiziv "Familja Moderne", Sofia Vergara është aktorja më e paguar në botë për vitin 2020, sipas...

Nga Agim Qirjaqi, Lazër Filipi tek Albert Verria/ Veliaj u vë...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar disa prej figurave që kanë lënë gjurmë në jetën artistike të kombit...

SOFT NEWS – Kërkohej për dënimin me burg, por ishte shndërruar...

VAREZE, 16 mars /ATSH/ - Ajo nuk është një murgeshë. Policia mbërrin në manastir dhe e arreston. Kjo është historia aventurë e nje gruaja qe...

KINEMA – Giuliana De Sio e prekur nga COVID-19

ROME, 14 mars /ATSH-ANSA/- Aktorja e njohur italiane, Giuliana De Sio është prekur nga koronavirusi dhe po qëndron në izolim për 15 ditë, sipas...

FRANCË – Deneuve viktimë e një rasti kardiovaskular shumë të kufizuar

PARIS, 6 nëntor /ATSH-AFP/ Ikona e kinemasë franceze, Catherine Deneuve, 76 vjeçe, pësoi një goditje ishemie shumë të kufizuar dhe për këtë arsye të...

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Valentina Caci

TIRANË, 11 korrik/ATSH/ Aktorja e mirënjohur shqiptare, “Artistja e Merituar” Valentina Caci u nda nga jeta ditën e sotme. Si pjesë e trupës profesioniste të...

INFORMATIKË – Inteligjenca artificiale parashikon suksesin e aktorëve

LONDËR, 9 qershor /ATSH-ANSA/ -  Matematika arrin të parashikojë nëse një aktor do të ketë sukses apo jo, sipas një studimi të publikuar në...

FOKUS – Aktorët e mëdhenj të sagës Brexit

LONDËR, 24 mars /ATSH-AFP/ - Që prej gjenezës së Brexit deri në votimin që parashikohet javën e ardhshme mbi mënyrën e largimit nga BE-ja,...

BEOGRAD – Vdes Milena Draviç, ylli i kinematografisë jugosllave

BEOGRAD, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Aktorja serbe Milena Draviç, një yll i kinemasë jugosllave të periudhës komuniste, vdiq në moshën 78 vjeçare, njoftoi sot...

SOFT NEWS – Brigitte Macron… edhe aktore?

PARIS, 14 shtator /ATSH-DPA/ - Brigitte Macron, bashkëshortja e presidentit francez Emmanuel Macron, ka vendosur të jetë protagoniste në një episod të ardhshëm të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA