Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Puna e Policisë, Klosi: Shqipëria, destinacion turistik i sigurt

TIRANË, 28 mars/ATSH/- Viti 2018 shënoi zero aksidente në plazhet tona si pasojë e mjeteve lundruese dhe shpejtësisë së mjeteve në det. Kështu deklaroi sot...

Siguria rrugore, aksidentet ranë me 22,4% në janar

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Në muajin janar 2019 numërohen 104 aksidente rrugore nga 134 aksidente të ndodhura në janar 2018, duke rezultuar me 22,4% rënie...

Siguria në Shqipëri në 2018, 212 viktima më pak se vitet...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/- Siguria në vendin tonë do të thotë 212 viktima më pak si pasojë e vrasjeve me dashje dhe aksidenteve me pasojë...
video

Tiranë- Policia Rrugore kontrolle për parandalimin e aksidenteve rrugore

TIRANË, 12 janar/ATSH/-  Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar monitorimet dhe patrullimet me përzgjedhje më kuadër të përmirësimit të shërbimit për kontrollin e territorit...

TAJLANDË – 500 të vdekur në rrugët e vendit gjatë festave

BANGKOK, 3 janar /ATSH-DPA/ - Një total prej 463 personash humbën jetën dhe rreth 4 000 të tjerë u plagosën në aksidentet rrugore në...

Moti i keq/ Policia e Dibrës shton kontrollet në akset rrugore

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/- Policia e Dibrës vijon të jetë e angazhuar në kontrolle të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore. Sipas njoftimi së...

GREQI – Kriza ekonomike uli ndjeshëm numrin e aksidenteve

ATHINË, 6 dhjetor /ATSH-ANA/ - Numri i vdekjeve në trafikun rrugor në Greqi ka rënë gjatë viteve të krizës ekonomike, sipas shifrave të paraqitura...

FISHË TEKNIKE – Shembjet më të përgjakshme të urave në botë

PARIS, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Shembja e një pjese të viaduktit të autostradës A10 të martën në Gjenovë, veri të Italisë, është aksidenti më...

BANGLADESH – Qeveria parashikon vendosjen e dënimit me vdekje për aksidentet...

BANGLADESH, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Dy ditë demonstrata të dhunshme në Daka, pas një aksidenti fatal, i shkaktuar nga gara mes të dy autobusëve...

Ahmeti për aksidentet: Prishtina me kamera dhe dënime automatike

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar në lidhje me shtimin e aksidenteve me fatalitet kohët e fundit në qarkullimin rrugor...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA