Ballina Etiketimet Akcize

Etiketim: Akcize

Të ardhurat nga akciza 37.9 miliardë lekë

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 37.9 miliardë lekë, 5.9 miliardë lekë, ose 18.4% më shumë se viti 2020,...

Të ardhurat nga akciza rritje me 18 %

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 33.4 miliardë lekë gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti. Ministria e Financave dhe Ekonomisë...

Të ardhurat nga akciza rritje me 17.3 %

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 23.2 miliardë lekë, 3.4 miliardë lekë ose 17.3 % më shumë se viti...

Nafta pa akcizë/ Ekonomi: Po mendohet zgjatja e afatit të aplikimeve...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi konfirmoi sot se, "skema e aplikimit për naftë pa akcizë po mendohet...

Antiinformaliteti/ Luftë abuzuesve në çdo magazinë doganore, kapen 76 tonë kafe...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/- Në një magazinë fiskale të një subjekti në qytetin  e Vorës u zbulua depozita me mall të fshehur në sasinë 76...

Operacioni “Kamuflimi”/ Policia godet një rast kontrabande, 2 të ndaluar

TIRANË, 10 maj/ATSH/- Policia e Tiranës ka realizuar operacionin “Kamuflimi", për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e kontrabandës së mallrave që paguhet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA