Ballina Etiketimet Akademi

Etiketim: Akademi

Tre të mëdhenjtë e letërsisë shqipe në një protokoll bashkëpunimi të...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Akademiku Pëllumb Xhufi, kryetar i Seksionit të Shkencave Shoqërore dhe Albanologjike (SSHSHA) dhe Alda Bardhyli, drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Librit...

366 filma në garë për ”Oscar”

KALIFORNI, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Një total prej 366 filmash u kualifikuan për një nominim të mundshëm në kategorinë e Filmit më të Mirë...

FORMULA 1 – Maya pilotja e parë e ”Akademisë Ferrari”

MARANELLO, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Është 16 vjeçe, është holandeze dhe quhet Maya Weug. Ky është profili i shoferes, e cila do të shkruajë një...

Kontributi i akademikut Eduard Sulstarovës dhe profesor Betim Muços në ngritjen...

TIRANË, 16 janar/ATSH/ "Eduard Sulstarova e ktheu sizmologjinë nga shërbim në shkencë, duke marrë meritën e themeluesit të një disipline që shkencave shqiptare u...

Projekte studimore dhe kërkimore për COVID-19/ 4.6 milionë lekë shtesë, Akademisë...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi një fond shtesë prej 4.6 milionë lekësh për Akademinë e Shkencave për mbulimin e shpenzimeve për projektet...

Forumi shkencor për pandeminë COVID-19/ Gjinushi: Kjo sfidë ndryshoi rrënjësisht raportet...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Akademia e Shkencave organizoi sot forumin shkencor për pandeminë COVID-19 dhe përballimin e saj në Shqipëri dhe në botë. Kjo konferencë zhvillohet...

Akademitë europiane luftojnë për lirinë në art

BERLIN, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Një grup prej 60 akademish europiane kanë bashkuar forcat në luftë për lirinë në art, sipas një manifesti të...

Akademia e FA-së e hapur edhe për maturantët e viteve të...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka njoftoi sot se "Akademia e Forcave të Armatosura është e hapur edhe për maturantët e viteve...

Shahini: Platforma “akademi.al”, qindra video të reja me zgjidhje detyrash për...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka informuar se përmes platformës “akademi.al” janë regjistruar qindra video mësimore në ndihmë...

Akademia e Shkencave ngre njësinë e kërkim-studimit në fushën e gjeofizikës...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/- Akademia e Shkencave vendosi ngritjen e njësisë së kërkim-studimit në fushën e gjeofizikës e sizmologjisë, e cila do të jetë objekt...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA