Ballina Etiketimet Ahmeti

Etiketim: Ahmeti

Hoxhaj: Kosova do ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut për përkthimin e...

PRISHTINË, 28 mars /ATSH/ - Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar një delegacion nga Maqedonia e Veriut i përbërë nga zëvendëssekretari i Përgjithshëm...

SHKUP – Ahmeti: Dakord me Zaevin për kandidat të përbashkët presidencial

SHKUP, 28 shkurt /ATSH-MIA/ - Kryetari i partisë BDI, Ali Ahmeti pas takimit me kryeministrin dhe liderin e LSDM-së Zoran Zaev, deklaroi se janë...

Bruksel, ekipi negociator i Kosovës: Gati për dialog, por taksa 100%...

PRISHTINË, 8 janar /ATSH/ - Bashkëdrejtuesit e delegacionit shtetëror të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti të shoqëruar nga pjesëtarë të tjerë të ekipit...

Prishtinë – Ahmeti kërkon fillimin e procedurave për ndërtimin e impiantit...

PRISHTINË, 17 gusht/ATSH/- Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti kërkoi sot nga ushtruesi i detyrës së Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir...

Kosovë- Gashi i ofron mbështetje Ahmetit për rritjen e sigurisë në...

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/ - Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, u takua sot me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, me të cilin diskutuan...

SHKUP – Ahmeti: Shqiptarët do t’i përgjigjen masivisht referendumit për anëtarësimin...

SHKUP, 29 qershor /ATSH-MIA/ - Shqiptarët do t’i përgjigjen në mënyrë masive referendumit që vendi të anëtarësohet në BE dhe NATO, deklaroi lideri i BDI-së,...

PSD: Kuvendi i Kosovës të udhëheqë dialogun me Serbinë

PRISHTINË, 20 qershor/ATSH/.- Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, tha sot se partia që ai drejton propozon që dialogu me Serbinë në Bruksel të...

Veseli-Ahmeti: Kosova dhe Maqedonia, faktorë të rëndësishëm për paqe

PRISHTINË, 29 maj/ATSH/.- Kosova dhe Maqedonia janë faktorë të rëndësishëm paqeje dhe stabiliteti në rajon, që kanë hyrë në rrugën e pandalshme të integrimit...

Kosovë-Maqedoni, thellim i bashkëpunimit në të gjitha fushat

PRISHTINË, 29 maj/ATSH/.- Çështjet më të rëndësishme për Kosovën dhe Maqedoninë ishin në qendër të takimit të zhvilluar sot mes kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Thaçi-Ahmeti: Autostrada Prishtinë-Shkup do t’i afrojë më shumë qytetarët

PRISHTINË, 29 maj/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim të Maqedonisë, Ali Ahmetin, me të cilin diskutoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA