Ballina Etiketimet Ahmetaj

Etiketim: ahmetaj

Deklarimi i TVSH-së, Ahmetaj: Nuk ka rritje të çmimeve, as kosto...

TIRANË, 10 Prill /ATSH/- Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi sot se përfshirja në skemën e deklarimit të TVSH-së për biznesin me...

Qeveria Berisha parashikonte uljen e deklarimit të TVSH-së në 2 milionë...

TIRANE, 10 Prill/ATSH/- Ulja e pragut të deklarimit të TVSH-së deri në 2 milionë ka qenë skenar i qeverisë Berisha që prej vitit 2009. Ministri...

Deklarimi i TVSH-së, anulohen gjobat e vendosura

TIRANE, 10 Prill/ATSH/- Gjobat e vendosura nga administrata tatimore për deklarimin e gabuar të TVSH-së për bizneset që futen për herë të parë në...

Ahmetaj apel sipërmarrjes: Mos mbyllni qepenat

TIRANE, 10 Prill/ATSH/- Në ditën kur sipërmarrja e vogël është shprehur se do të ulë qepenat, në shenjë proteste kundër përfshirjes në skemën e...

Taksa e sheshtë e premtuar nga opozita rrënon sipërmarrjen dhe klasën...

TIRANE, 10 Prill/ATSH/- Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi se premtimi i opozitës për rikthimin e taksës së sheshtë do të rrënojë...

Ekonomia shqiptare në një trajektore pozitive rritëse

TIRANË, 10 Prill /ATSH/- Ekonomia shqiptare ka lënë pas "skenarin grek" dhe i është rikthyer një një trajektoreje pozitive rritëse. Ministri i Financave dhe Ekonomisë,...

Ahmetaj: Mos gjobisni biznesin e vogël për gabimet në deklarim

TIRANË, 7 Prill/ATSH/.- Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në një letër dërguar administratës tatimore, i kërkon të mos aplikojnë gjoba për bizneset e vegjël,...

Ahmetaj: Deklarimi i TVSH-së nuk ka kosto për bizneset, as rritje...

TIRANE, 6 Prill/ATSH-A.Gjonaj/- Përfshirja në skemën e deklarimit të TVSH-së e rreth 10 mijë tatimpaguesve të biznesit të vogël nga data 1 prill nuk...

Ahmetaj: TVSH për biznesin e vogël nuk rrit çmimet

TIRANË, 4 prill/ATSH/- Ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Arben Ahmetaj në raportimin para grupit parlamentar socialist tha se Taksa mbi Vlerën e Shtuar...

Taksa e qarkullimit s’mbulon dot borxhin e qeverisë ‘Berisha’ për rrugët

TIRANË, 4 Prill/ATSH-Maela Marini/ - Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj bëri sot një sqarim të detajuar për të treguar diferencën mes tarifës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA