Ballina Etiketimet Ahmetaj

Etiketim: ahmetaj

“Hapni llotot”, Ahmetaj: Thelbi i protestës së “Opozitës së Bashkuar”

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/- "Hapni llotot". Ja, ky është thelbi i protestës së “Opozitës së Bashkuar”, thekson kryetari i Komisionit të Kuvendit për Ekonominë...

Ahmetaj: Propozimi i PD-së për taksë të sheshtë 9% shkatërron shtresën...

Ahmetaj: Filozofia e qeverisë tonë, politikave ekonomike, në mbështetje të qytetarëve dhe biznesit  TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Kreu i Komisionit të Kuvendit për Ekonominë,...

Ekonomia me rritjen më pozitive në rajon. 1 miliard euro investime...

TIRANË, 31 janar /ATSH/- Arben Ahmetaj, ish-ministër i Ekonomisë dhe Financave, e vlerësoi raportit e fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), "si raportin më...

Raporti më i mirë i FMN-së për Shqipërinë, konfirmon rritjen ekonomike...

TIRANË, 30 janar /ATSH/ - "Raporti i fundit i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) është raporti më i mirë i bërë për Shqipërinë, që konfirmon...

Komisioni i Ekonomisë/ Ahmetaj: Rekord i rritjes fiskale, Spaho: Nuk ka...

TIRANË, 28 janar/ATSH-Maela Marini/ Mazhoranca dhe opozita debatuan sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave lidhur me situatën ekonomike në vend. Kryetari i grupit...

Ahmetaj: Ligji i ri për PPP, nga korriku hiqen ofertat e...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ - ''Projektligji i ri për Koncesionet dhe PPP, të cilin e iniciuam në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë dhe me...

Shqipëria dhe Kosova, në rrugë të përbashkët drejt integrimit në shumë...

TIRANË, 15 janar/ATSH/- Hapja e pikës doganore të Kosovës në portin e Durrësit u cilësua sot si projekti më i rëndësishëm konkret mes dy...

Reduktim i pagesës në konviktet që ende nuk janë rikonstruktuar

TIRANË, 14 janar/ATSH-Maela Marini/ Qeveria do të reduktojë pagesën për konviktet që ende nuk janë rikonstruktuar. Kështu deklaroi sot, gjatë një konference për shtyp, ministri...

Bursat/ Ahmetaj apel bordeve të universiteteve: Sillni listat, paratë për bursat...

TIRANË, 14 janar/ATSH-Maela Marini/ "Bordet e universiteteve duhet të punojnë 24 orë për të sjellë sa më parë të dhënat e studentëve që përfitojnë...

Paketa në mbështetje të studentëve 2 milionë euro

TIRANË, 14 janar/ATSH-Maela Marini/ Paketa e qeverisë në mbështetje të studentëve shkon në total në rreth 2 milionë lekë. Kështu deklaroi sot ministri në detyrë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA