Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

Agroturizmi 2018, u katërfishua numri

TIRANË, 30 gusht/ATSH-Maela Marini/ "Kemi një katërfishim të numrit të agroturizmeve të hapura për vitin 2018, që dëshmon se agroturizmi do të jetë një...

Agroturizmi, 43 struktura të reja gjatë vitit 2018

TIRANË, 30 gusht/ATSH/- Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi deklaroi sot gjatë këtij viti janë shtuar 43 struktura të agroturizimit në të...

Ndryshimet në ligjin e TVSH-së, lehtësi fiskale në sektorin e turizmit

TIRANË, 24 gusht/ATSH/  Ndryshimet në ligjin e TVSH-së sjellin lehtësi fiskale në sektorin e turizmit. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi sot tatimpaguesit se në...
video

Rama: Nxitja e agroturizmit, efekt zinxhir në zhvillimin rural

TIRANË, 18 gusht/ATSH-Maela Marini/ - "Duke nxitur agroturizmin përmes programit "100 fshatrat" krijohen disa realitete model dhe një efekt zinxhir që do të ndikojë...

50 milionë dollarë investime në rrugët rurale, impakt në zhvillimin e...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/- Në Kuvend ka mbërritur projektligji për ratifikimin e marrëveshjes së huasë me vlerë 50 milionë dollarë, me Bankën Ndërkombëtare për...

Voskopoja, histori suksesi në agroturizëm

TIRANË, 30 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Voskopoja është një histori suksesi e bërë vetë nga sipërmarrja familjare dhe investitorët privatë. Kështu deklaroi sot ministri i Bujqësisë dhe...

Agroturizmi, instrument për rritjen ekonomike dhe zhvillimin e zonave rurale

TIRANË, 30 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Agroturizmi është një instrument zhvillimor i pashfrytëzuar në funksion të rritjes ekonomike dhe përmirësimit të kushteve sociale në zonat...

Lehtësi fiskale e subvencione, ndërtuesit interes për projekte në agroturizëm

TIRANË, 25 qershor /ATSH/ - Lehtësitë fiskale dhe mbështetja financiare që ka adresuar qeveria për sektorin e agroturizmit, ka rritur interesin e biznesit dhe...

Hapi i parë në zbatimin e programit “100 fshatrat”

Sinjalistikë dhe hartë për "100 fshatrat", për të orientuar vizitorët në pikat agroturistike të Shqipërisë   TIRANË, 24 qershor /ATSH/- Vendosja e sinjalistikës së nevojshme turistike...

Reduktohen taksat fiskale, Agrobiznesi: Nxit zhvillim multisektorial rural

"Agrobiznesi Shqiptar" përshëndet vendimin e qeverisë për lehtësimin e politikës fiskale në sektorin e agroturizmit  TIRANË, 21 qershor /ATSH/ - Lehtësitë fiskale që ka ndërmarrë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA