Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

Zhvillimi i agroturizmit/ 5 mijë euro për emigrantët që hapin dyert...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ “Shqipëria është një vend i qëndisur nga Zoti, nga maja e maleve lart në veri, deri te fushat e bregdeti fantastik...

Ekonomi: 110 milionë euro investime për nxitjen dhe zhvillimin e agroturizmit

TIRANË, 10 prill /ATSH/ Me investimet në agroturizëm Shqipëri ka filluar zinxhirin e zhvillimit të kësaj industrie. Sot sipërmarrjet po zgjerojnë investimet në këtë sektor...

Rama apel emigrantëve: Investoni në agroturizëm, më shumë të ardhura se...

TIRANË, 5 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u bëri sot apel emigrantëve të investojnë në agroturizëm, ndërsa theksoi se tashmë në Shqipëri ka filluar...

Rama në agroturizmin në Mirditë, apel emigrantëve: Investoni te shtëpia e...

TIRANË, 30 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot një agroturizëm në zonën e Mirditës, ku u bëri thirrje emigrantëve të investojnë të ardhurat...

Agroturizmi, e ardhmja e ekonomisë rurale në Shqipëri

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, “agroturizmi është e ardhmja e ekonomisë rurale në Shqipëri”. Gjatë një takimi në agroturizmin "Gjepalaj" në...

50% financim falas/ Skema Kombëtare, mbështetje të drejtpërdrejtë projekteve në agroturizëm 

TIRANË, 22 mars /ATSH/ Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi 2021 e financuar nga buxheti i shtetit adreson mbështetje të drejtpërdrejtë për projektet në agroturizëm. Agjencia...

“Agroturizmi, trendi më modern në ekonominë shqiptare”/ Mbështetje edhe më të...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me përfaqësues të bujtinave në Lezhë. Rama shprehu kënaqësinë që po shtohen bujtinat në...

Investime si asnjëherë për ujësjellës e kanalizime/ Ndreu: Lezha, atraksion kompleks...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndeu, infomoi sot për një sërë projektesh të rëndësishme që po zbatohen dhe nisin...

Shembuj suksesi nga investimi në agroturizëm në Lezhë/ Rama fton emigrantët:...

 TIRANË, 4 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ripërsëriti sot thirrjen për të gjithë emigrantët që e kanë një shtëpi në fshat, një tokë, një lidhje...

Plani i Veprimit 2021-2025/ Masë e re mbështetje emigrantëve që të...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Kthimi masiv i shtëpive në fshat, në bujtina mbetet një nga prioritetet kyçe të qeverisë dhe mbështetja e emigrantëve mbi një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA