Ballina Etiketimet Agolli

Etiketim: Agolli

Fondacioni “Dritëro Agolli” vlerëson fituesit e konkursit virtual-artistik “Dritëro”

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Panairi Ndërkombëtar i Tiranës ka mbyllur maratonën e tij 4 ditore në Pallatin e Kongreseve me një seri eventesh kulturore,...

Gjirokastër, mbrëmje poetike nga krijimtaria e Dritëro Agollit

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Fundjavat kulturore vazhdojnë të gjallërojnë qytetin e Gjirokastrës. Në kuadër të Muajit të Letërsisë dhe Arteve, Teatri “Zihni Sako” ka shfaqur...

Vepra e Migjenit dhe e Agollit do vlerësohen e çmohen gjithmonë

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ "Migjeni dhe Dritëroi - dy shkrimtarë me vështrim nga e ardhmja", titullohej konferenca e organizuar sot nga Akademia e Shkencave, në...

Përkujtohet në 90-vjetorin e lindjes Dritëro Agolli, figurë qendrore e poezisë...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Përkujtohet sot në 90-vjetorin e lindjes, Dritëro Agolli një nga shkrimtarët më të shquar të letërsisë shqipe. Dritëro Agolli lindi më...

Katër vite pa kolosin e letrave shqipe/ Në rrugë të mbarë...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Sot mbushen 4 vjet kur Dritëro Agolli, kolosi i letrave shqipe, mbylli sytë në 2017 në moshën 86-vjeçare. Ai ishte shkrimtar,...

“Migjeni dhe Agolli, moderniteti në vargjet shqipe”, simpozium për poetët që...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ "Migjeni dhe Agolli, moderniteti në vargjet shqipe" titullohej simpoziumi i organizuar sot në kuadër të përkujtimit të poetëve që e përsosën...

Dritëro Agolli, rol unik në formësimin dhe identifikimin e PS-së si...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Dritëro Agolli përveçse një nga shkrimtarët më të mëdhenj në letërsinë shqipe ishte gjithashtu një zë i rëndësishëm përgjatë proceseve demokratike. Kryetari...

Skoci-Shqipëri/ Agolli: Nuk e di nëse do të luaj

TIRANË, 10 Shtator /ATSH/ - Kapiteni i kombëtares kuqezi, Ansi Agolli ka shprehur optimizëm në konferencën për shtyp në vigjilje të ndeshjes, Skoci-Shqipëri e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA