Ballina Etiketimet Agjenci

Etiketim: agjenci

Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore drejt rehabilitimit të plotë, Manastirliu:...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Të gjitha autorizimet për importin dhe eksportin e barnave mjekësore do të lëshohen online brenda vitit 2020. Deklarata u bë nga...

Marrëveshje për themelim të Agjencisë Franceze të Zhvillimit në Shqipëri/ Rama:...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH-Maela Marini/- Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, Kryeministri Rama tha se "kemi kërkuar nga qeveria e Republikës së Francës një ndryshim...

FOTOGALERI/ Drejtuesit e agjencive të lajmeve në Ballkan vizitojnë Vlorën: E...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Drejtuesit dhe përfaqësuesit e agjencive ballkanike të lajmeve , gjatë qëndrimit në Shqipëri në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të Aleancës...

VJENË – Vdes drejtori i përgjithshëm i AIEA-së, Yukiya Amano

VJENË, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (AIEA), Yukiya Amano, i cili vuante prej kohësh nga problemet...

RUSI – Lavrov: Rusi-SHBA deklaratë të përbashkët se përdorimi i armëve...

MOSKË, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Rusisë dhe ai i Shteteve të Bashkuara të Amerikës duhet të deklarojnë bashkërisht se përdorimi i armëve...

MJEKËSI – Agjencia e barnave (ANSM) ngre alarmin për dy produkte...

PARIS, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Dy produkte me pretendimin ''që ndihmojnë në shkrirjen e shtresës dhjamore'' dhe shiten në internet përmbajnë substanca të rrezikshme...

Agjencitë e lajmeve: Vetëm të bashkuar mund të luftojmë fake news

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ - Konferenca ndërkombëtare me temë ''News Agencies vs Fake News'', e organizuar më 3 dhjetor në Tiranë, me iniciativë të...

Deklarata e Tiranës: Të bashkuar kundër fake news

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Sfidat e agjencive të lajmeve përballë “fake news”, mblodhi në datat 3 dhe 4 dhjetor në Tiranë, agjencitë më...

BRUKSEL – BE-ja vendos të krijojë Agjencinë Europiane të Punës

BRUKSEL, 6 dhjetor /ATSH-DPA/ - Shtetet anëtare të BE-së kanë rënë dakord sot për të ngritur një Agjenci Europiane të Punës (ELA) që synon...

FOTO/ Drejtuesit e agjencive të huaja të lajmeve njihen me atraksionet...

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Delegacionet e përfaqësuesve nga agjencitë e rajonit dhe Europës, që morën pjesë në konferencën ndërkombëtare "News Agencies vs Fake News" të organizuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA