Ballina Etiketimet Agjenci

Etiketim: agjenci

Agjencia për Medie dhe Informim, mekanizëm për transparencë maksimale

TIRANË, 20 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Agjencia për Medie dhe Informim është një mekanizëm për të garantuar transparencën maksimale në...

Krijohet Agjencia për Media dhe Informim

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim. Kjo agjenci bazohet në disa modele të suksesshme...

Panele fotovoltaike në ujësjellësit e bashkisë së Tepelenës

TIRANE, 19 korrik/ATSH/ Agjencia për Eficiencën e Energjisë po investon në 9 ujësjellës në bashkinë e Tepelenës për përmirësimin e eficiencës së energjisë. "Ky investim,...

BRUKSEL – BE agjenci të re për luftën kundër pastrimit të...

BRUKSEL, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Komisioni i BE po planifikon të krijojë një autoritet të ri mbikëqyrës për të luftuar pastrimin e parave. Planet tregojnë...

Italia krijon Agjencinë e Sigurisë Kibernetike, 300 ekspertë dhe 500 milionë...

ROMË, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - Një superekip prej 300 ekspertësh, me një buxhet prej 530 milionë euroSH deri në vitin 2027 për të mbrojtur...

Statusi i vëzhguesit në agjencinë e BE-së, ndihmë në përafrimin me...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Statusi i vëzhguesit të Shqipërisë në Agjencinë e BE-së për të drejtat e njeriut, do të ndihmojë Shqipërinë të përafrohet...

HOLANDË – EMA pritet të miratojë vaksinën e katërt antiCOVID-19

AMSTERDAM, 11 mars /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) pritet të japë dritën jeshile për një vaksinë të katërt të koronavirusit. Agjencia me bazë...

Buxheti në rritje dhe konsolidimi i vazhdueshëm, garanci për mbarëvajtjen e...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi një takim me stafin e Agjencisë Kombëtare të Rinisë, ku u diskutuan...

Projekte në shërbim të të rinjve/ Kushi, takim në Agjencinë Kombëtare...

TIRANË, 25 janar/ATSH/ ”Ligji i ri "Për rininë" dhe ngritja së fundmi e Agjencisë Kombëtare të Rinisë janë dëshmia më kuptimplotë e qeverisë shqiptare...

Agjencia europiane e sëmundjeve kërkon përgatitje për masa më strikte antiCOVID-19

STOKHOLM, 21 janar /ATSH-AFP/ - Agjencia europiane e ngarkuar me epidemitë u kërkoi sot anëtarëve të saj të jenë gati për të marrë masa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA