Ballina Etiketimet Aftesi

Etiketim: aftesi

Cilësia e ajrit në zyrë ndikon në aftësitë njohëse të punonjësve

UASHINGTON, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Një studim i ri nga shkencëtarët e Harvardit ka treguar se cilësia e ajrit në një zyrë mund të...

Inteligjenca Artificiale një ndihmë në luftën kundër reduktimit të aftësisë njohëse

ATHINË, 10 maj /ATSH-ANA/ - Për të arritur zbulimin dhe zvogëlimin në kohë të faktorëve që shkaktojnë reduktimin e aftësisë njohëse, shkencëtarët grekë po...

SHBA – Demokratët propozojnë ligjin për vlerësimin e aftësive të presidentëve

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Kreu i Demokratëve të Kongresit amerikan, Nancy Pelosi propozoi sot krijimin e një komisioni për të vlerësuar aftësinë e...

MJEKËSI – Humbja e vetëm 16 minutave gjumë dëmton performancën në...

FLORIDA, 29 prill /ATSH-ANSA/ - Humbja me vetëm 16 minuta e gjumit mund të bëjë dallimin midis një dite fitimprurëse në zyrë dhe një...

Fëmijët me aftësi të veçanta, mbështetje për integrimin e tyre

TIRANË, 27 Mars/ATSH/.- Gloria ka pasion baletin, Amelia realizon punime të mrekullueshme, ndërsa nga duart e Besit dhe Andit shijon kafen më të mirë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA