Ballina Etiketimet Afrika e Jugut

Etiketim: Afrika e Jugut

Varianti afrikanojugor i COVID-19 më i transmetueshëm

JOHANESBURG, 12 janar /ATSH-AFP/ - Varianti i ri i COVID-19, i identifikuar në tetor nga studiuesit në Afrikën e Jugut, po nxit një rritje...

KEJP TAUN – Afrika e Jugut lehtëson masat antiCOVID-19

KEJP TAUN, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti i Afrikës së Jugut, Cyril Ramaphosa njoftoi sot se masat e rrepta kundër koronavirusit të ri do...

UASHINGTON – FMN miraton 4,3 miliardë dollarë ndihmë urgjente për Afrikën...

UASHINGTON, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Bordi i FMN-së miratoi sot një ndihmë urgjente për Afrikën e Jugut në vlerë 4,3 miliardë dollarë, njoftoi institucioni...

AFRIKA E JUGUT – Regjistrohet numri më i lartë ditor i...

JOHANESBURG, 30 prill /ATSH-DPA/ - Afrika e Jugut regjistroi rritjen më të lartë ditore të rasteve me COVID-19, konfirmuan autoritetet shëndetësore në një deklaratë. Pavarësisht masave të...

Nxitje biznesit të Afrikës së Jugut për bashkëpunim ekonomik e tregtar

TIRANË, 10 Tetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nënvizuar sot nxitjen e kontakteve të drejtpërdrejta mes përfaqësuesve të biznesit dhe të identifikimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA