Ballina Etiketimet 5

Etiketim: 5

GJERMANI – 8,5% rritja ekonomike në T III 2020

BERLIN, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekonomia gjermane u ''rikthye'' në tremujorin e tretë, e nxitur nga konsumi privat, investimet e korporatave dhe një rritje...

SHBA – Senatorët ftojnë Netflix të ndalojë serialet e planifikuara kineze

UASHINGTON, 27 shtator /ATSH-AA/ - Pesë senatorë të SHBA-së nga radhët e republikanëve i kërkuan kompanisë ‘’Netflix’’ të heqë dorë nga planet e saj...

OAXAKA – Meksika tronditet nga një tërmet 7,5 ballë Richter

OAXAKA, 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Të paktën katër viktima u regjistruan pas një tërmeti me madhësi 7,5 të shkallës Richter, që goditi Meksikën Qendrore...

FUTBOLL – Pesë futbollistë spanjollë dalin pozitiv ndaj COVID-19

MADRID, 9 maj /ATSH-AA/ - Rezultatet e para të testimit në ligën e parë dhe të dytë spanjolle zbuluan pesë futbollistë pozitiv ndaj COVID-19. Sipas...

Microsoft prezanton planin 5-vjeçar prej 1,5 miliardë dollarësh në Itali

ROME, 8 maj /ATSH-ANSA/- Gjiganti ''Microsoft'' ka filluar një plan investimi 5-vjeçar prej 1,5 miliardë dollarësh në Itali për të mbështetur inovacionin dhe rritjen...

SHBA – Autoritetet i shpallin ”luftë” ndikuesve në mediet sociale

NJU JORK, 22 tetor /ATSH/ - Autoritetet amerikane i shpallin luftë ndikuesve të medieve sociale. Komisioni Federal i Tregtisë  (KFT) gjobiti një person në Florida...

GREQI – Një tërmet 5,1 ballë Rihter godet Rodosin

RODOS, 3 tetor /ATSH-ANA/ - Një tërmet me magnitudë 5,1 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në 07:47 në ishullin grek Rodos. Sipas Institutit Gjeodinamik...

SHBA – Uragani Dorian arrin nivelin më të lartë të fuqisë

UASHINGTON, 1 shtator /ATSH-DPA/ - Qendra amerikane e Uraganëve e konsideron të kategorisë 5 stuhinë Dorian, thënë ndryshe niveli më i lartë. Deri para disa...

ZVICËR – COMCO gjobit banka të njohura për dobësim të konkurrencës

ZYRIH, 6 qershor /ATSH-DPA/ - Pesë nga bankat më të mëdha të botës morën një gjobë prej rreth 90 milionë frangash zvicerane (91 milionë...

Financimi i arsimit me 5% të PBB-së, objektiv afatgjatë

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ - Financimi i arsimit me 5% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), është një prej pikave të parashtruara nga studentët në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA