Ballina Etiketimet 2020

Etiketim: 2020

OPEC: Tregu i naftës do të rimëkëmbet në vitin 2021

ANKARA, 3 mars /ATSH-AA/ - Parashikimi ekonomik global dhe perspektivat e tregut të naftës po tregojnë shenja të përmirësimit të vazhdueshëm, theksoi sekretari i...

HOLANDË – Dogana sekuestroi sasi rekord kokaine në 2020

AMSTERDAM, 13 janar /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e doganave sekuestruan një rekord prej 48 tonësh kokainë në portet dhe aeroportet holandeze në vitin 2020, me...

Cila do të jetë fjala ”pa kuptim” në gjermanisht për 2020?

BERLIN, 12 janar /ATSH-DPA/ - Çdo vit, gjuhëtarët zgjedhin fjalën e ashtuquajtur më me pa kuptim në gjuhën gjermane, ndërkohë që këtë vit ajo...

2020 viti më i nxehtë në Europë

ANKARA, 8 janar /ATSH-AA/ - Viti 2020 u regjistrua si viti më i nxehtë në Europë, sipas shërbimit të Bashkimit Europian për Monitorimin e...

GJERMANI – Shpenzimet për mbrojtjen u rritën në miliarda euro në...

BERLIN, 8 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania i rriti shpenzimet e saj për mbrojtjen në vitin 2020 falë investimeve të planifikuara prej kohësh në forcat...

Nga viti 2020 Toka rrotullohet më shpejt, ditë me të shkurtra...

KALIFORNI, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Për shkak të pandemisë, viti 2020 na dukej se nuk do të mbaronte kurrë, por në të vërtetë ai...

SPANJË – Papunësia u rrit me 23 % në vitin 2020

MADRID, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Dëmi ekonomik i shkaktuar nga pandemia e COVID-19 i dha fund pesë viteve rradhazi të rimëkëmbjes së punësimit në...

Kapsula e kohës 2020, objektet që përcaktuan vitin

LONDËR, 2 janar /ATSH/ - Sytë e historianëve të ardhshëm janë drejtuar nga ne tani. Viti 2020 qe një vit i trazuar, përçarës, rraskapitës,...

RETROSPEKTIVË – Bota përgjatë 2020-s

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Në 2020, bota u përball me një pandemi të pazakontë për shekullin XXI, pa u kursyer gjithashtu nga krizat...

RETROSPEKTIVË – Të humburit e mëdhenj të 2020-ës

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Maradona, Sean Connery, Kobe Bryant, Kenzo, Kirk Douglas apo Hosni Moubarak, janë disa nga personalitetet botërore që kanë humbur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA