Ballina Etiketimet 2019

Etiketim: 2019

Dyoksidi i karbonit nivele rekord

GJENEVË, 24 nëntor /ATSH-AA/ - Niveli i dyoksidit të karbonit (CO2) në atmosferë ka arritur një rekord të ri prej 410,5 grimca për një...

SHBA – Rritja në 2019 u ngadalësua 2,3 %

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-AFP/- Në vitin 2019, rritja e SHBA-së u ngadalësua me 2,3 % në krahasim me 2,9 % në 2018, duke qenë...

TEKNOLOGJI – WhatsApp 100 miliardë mesazhe në botë në prag të...

ROMË, 4 janar /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 100 miliardë mesazhe janë dërguar në botë nëpërmjet WhatsApp më 31 dhjetor 2019, një rekord tjetër...

RETROSPEKTIVË – 2019-a viti i protestave në të gjithë botën

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Kili, Hong Kong, Algjeri, Liban, Francë (jelekverdhët), Itali (sardelet) dhe kudo në botë, qytetarë të zemëruar dhe pa liderë...

RETROSPEKTIVË – Bota në vitin 2019

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Mosmarrëveshje në të gjitha drejtimet, nxehtësi e jashtëzakonshme, por gjithashtu historia e Brexit apo procedura për shkarkim kundër Donald...

MEDIA – (Nuk) e dinit fake news-in më të përhapur të...

LONDËR, 1 janar /ATSH-ANSA/ - Një grup mjekësh dhe shkencëtarësh të punësuar nga kompania ''Big Pharma'' po fshehin kurën për kancerin. Ky është lajmi më...

GJERMANI – Viti 2019 më i sigurti për aviacionin

BERLIN, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ - Numri i vdekjeve totale si pasojë e aksidenteve të aviacionit në vitin 2019 ishte 293 viktima, sipas të dhënave...

VIDEO/ Manastirliu bën bilancin e 2019: Rritëm aksesin në shërbime për...

Tiranë, 30 Dhjetor – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastarliu nëpërmjet një video ka bërë një bilanc të punëve të kryera gjatë...

SHBA – 2019-ta viti më i përgjakshëm

UASHINGTON, 29 dhjetor /ATSH-ANSA/ - SHBA-ja ka regjistruar gjatë vitit 2019 numrin më të madh të vrasjeve masive, që do të thotë me të...

AFGANISTAN – Më shumë se 100 000 viktima në 10 vite

KABUL, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Konflikti afgan ka shkaktuar më shumë se 100 000 viktima civile, vrarë dhe plagosur, në 10 vite, njoftoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA