Ballina Etiketimet 2019

Etiketim: 2019

”Berlinale 2019” pret një numër të madh regjisoresh

TIRANË, 8 shkurt /ATSH/ - Festivali i parë i rëndësishëm i filmit europian për këtë vit, Berlinalja, është hapur tashmë me një deklaratë kundër...

230 emoji të reja, gati për publikim në vitin 2019

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh do të jetë në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS 13”. Do të jenë...

Rinas/ Ulet numri i vonesave në fluturime, kompensohen 700 pasagjerë për...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ - Rritja e fluksit të lëvizjes së pasagjerëve drejt dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” është shoqëruar edhe me rënie të...

ATHINË – Cipras: 2019-a vit historik për Greqinë

ATHINË, 28 janar /ATSH-MIA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras në një intervistë për edicionin grek të “Ekonomist – Bota në vitin 2019”, shkruan për...

FOTO/ “Ice” jahti i parë turistik i këtij viti në Durrës

TIRANË, 16 janar/ATSH/ - Jahti i parë për vitin 2019 në portin e Durrësit është ankoruar në kalatën 1. Nga Qendra e Informacionit në APD,...

FOTO/ Muzetë e Beratit mirëpresin vizitorët e parë të vitit

TIRANË, 8 janar /ATSH/ - Temperaturat e ulëta të ditëve të para të janarit nuk i kanë ndalur turistët të vizitojnë vendet tona të...

ATHINË – Cipras: 2019-a viti i rimëkëmbjes së Greqisë

ATHINË, 7 janar /ATSH-ANA/ - Viti 2019 do të jetë vendimtar për Greqinë, theksoi kryeministri grek, Aleksis Cipras gjatë një vizite në ishullin Samothraki,...

Gjatë 2019 ARRSH parashikon të ndërtojë 11 rrugë të reja

TIRANË, 2 janar /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar publikoi kontratat e reja (në total 13) për ndërtimin e rrugëve të lidhura gjatë këtij viti (11 në...

Buxheti 2019, rritje me rreth 60% të investimeve vendore

TIRANË, 4 janar/ATSH/- Në buxhetin e vitit 2019 synohet rritja e investimeve vendore me rreth 60% krahasuar me vitin 2014. Në bashkitë dhe komunat e...

FSHZH shpall thirrjen e parë për investime në infrastrukturë, rivitalizim të...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ - Fondi Shqiptar i zhvillimit ka shpallur thirrjen e parë për financimin e projekteve të reja nga programi “Infrastruktura Vendore dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA