Ballina Etiketimet 19

Etiketim: 19

Me Covid-19 imunitet deri në pesë muaj, por mund t’u transmetohet...

LONDËR, 14 janar /ATSH-DPA/ - Personat e infektuar më parë me Covid-19 mund të kenë imunitet deri në pesë muaj, por ata përsëri mund...

Lufta ndaj Covid-19 kalon nga ajri

ROMË, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ndërsa e gjithë bota merret me pandeminë, Covid-19 zbulon rëndësinë e ''kanalizimeve'' të ajrit dhe për kompanitë e specializuara...

BM – Johnson: Shifrat e COVID-19 po rriten si dritat paralajmëruese...

LONDER, 13 tetor /ATSH-AA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi në një konferencë për median mbi përpjekjen kombëtare kundër COVID-19. "Këto shifra po shkëlqejnë tek...

Shtimi i rasteve me COVID-19/ Rakacolli: Rezultat i mosrespektimit të rregullave,...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, tha sot se shtimi i rasteve me COVID-19, vjen si rezultat i mosrespektimit...

COVID-19 – 53 000 raste në 24 orë në SHBA

UASHINGTON, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 53 069 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit,...

FOKUS – 9,6 milionë gjermanë shkarkojnë aplikacionin gjurmues COVID-19

BERLIN, 19 qershor /ATSH-DPA/ - Rreth 9,6 milionë gjermanë kanë shkarkuar aplikacionin gjurmues COVID-19, deklaroi instituti ''Robert Koch'' (RKI). Aplikacioni u vu në dispozicion për...

Ministria e Shëndetësisë: Nuk ka humbje jete nga COVID-19, 58-vjeçarja asimptomatike

TIRANË, 16 qershor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri të ditur sot nuk ka humbje tjetër jete nga COVID-19 Ministria e Shëndetësisë sqaroi se...

SPANJË – Për herë të parë asnjë viktimë nga COVID-19 në...

MADRID, 2 qershor /ATSH-DPA/ - Spanja nuk regjistroi vdekje të reja të lidhura me koronavirusin në një periudhë 24-orëshe, për herë të parë që...

MJEKESI – 100% e pacientëve zhvillojnë antitrupa Covid-19

PEKIN, 9 maj /ATSH/ - Sipas një studimi kinez, botuar në revistën ''Nature Medicine', të kryer në mbi 285 persona që kishin kontraktuar koronavirusin,...

MJEKËSI – Fillojnë testimet mbi vaksinën gjermano-amerikane ndaj koronavirusit

BERLIN, 5 maj /ATSH-DPA/- Një vaksinë gjermano-amerikane për COVID-19 është administruar te njerëzit në SHBA raportuan kompanitë e përfshira. Pas testeve paraprake në Gjermani, kompanitë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA