Ballina Etiketimet 11 shtator

Etiketim: 11 shtator

UASHINGTON – SHBA kujton sulmin e 11 Shtatorit 

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA po përkujton sot 3 000 personat e vrarë nga sulmet e Al-Kaedës në Nju-Jork dhe Uashington më 11...

SHBA – Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të...

SHBA – Trump: Nuk i harrojmë kurrë heronjtë e 11 Shtatorit

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH/ - Në Ditën e Patriotëve, ne përkujtojmë solemnisht pothuajse 3 000 njerëzit që humbën jetën në 11 shtator 2001. Me mirënjohje,...

SHBA – Identifikohet viktima e 1643-të e 11 Shtatorit

UASHINGTON, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Një tjetër viktimë e 11 Shtatorit, e 1643-ta, u identifikua sot gati 18 vite pas sulmit ndaj Kullave Binjake,...

SHBA – Trump në Shanksvill për 11 Shtatorin

SHANKSVILL, 11 shtator /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump, 17 vite pas atentateve të 11 Shtatorit 2001, shkon sot në Shanksvill për të bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA