Ballina Etiketimet 1

Etiketim: 1

Diabeti, format dhe parandalimi

ROMË, 20 janar /ATSH/ - Diabeti është një sëmundje metabolike e karakterizuar nga një rritje e sheqerit në gjak, e shkaktuar nga një vështirësi...

F1 – SHBA stacioni i radhës

TEKSAS, 22 tetor /ATSH-AA/ - SHBA-ja do të jetë vendi pritës i garës së 17-të të sezonit në Kampionatin Botëror të Formula 1. Gara e...

FORMULA 1 – Verstappen fiton Çmimin e Madh të Austrisë 2021

VJENË, 5 korrik /ATSH-AA/ - Piloti holandez nga Red Bull Racing Honda, Max Verstappen, dje fitoi Çmimin e Madh të Austrisë 2021 në Kampionatin...

”United Airlines” humbi 1,4 miliardë dollarë në T1 2021

ÇIKAGO, 20 prill /ATSH-DPA/ - Kompania amerikane ''United Airlines'' raportoi një humbje prej 1,4 miliard dollarë për tremujorin e parë (T1) të vitit ndërsa...

ExxonMobil shkurton 1 900 vende pune

UASHINGTON, 30 tetor /ATSH-ANSA/- Gjiganti energjetik amerikan, ExxonMobil njoftoi planet për reduktimin e personelit të tij në SHBA për shkak të "kushteve aktuale të...

FORMULA 1 – Hamilton fiton Çmimin e Madh të Austrisë

VJENË, 13 korrik /ATSH-AA/ - Piloti britanik i ekipit Mercedes, Lewis Hamilton, të dielën fitoi garën Grand Prix të Formula 1 në Styrian të...

FOKUS – COVID-19 – 1,7 miliardë njerëz me patologji paraekzistuese

LONDËR, 21 qershor /ATSH-ANSA/ - Në të gjithë botën, një në pesë persona, pra rreth 1,7 miliardë, janë në një gjendje shëndetësore që mund...

MJEKESI – Mbi 1 miliard persona mund të infektohen me COVID-19

NJU-JORK, 28 prill /ATSH-ANSA/ Një miliard njerëz në mbarë botën mund të marrin koronavirus. Ky është alarmi i përfshirë në një studim të OJQ-së...

UNICEF: Një vajzë e varfër në tre, nuk ka shkuar kurrë...

ROMË, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Ende sot në botë pothuajse një vajzë e re dhe e varfër në tre të tilla nuk ka shkuar...

GREQI – Një tërmet 5,1 ballë Rihter godet Rodosin

RODOS, 3 tetor /ATSH-ANA/ - Një tërmet me magnitudë 5,1 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në 07:47 në ishullin grek Rodos. Sipas Institutit Gjeodinamik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA