AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/12/2021

BERLIN (Gjermani) – Zgjedhja e Olaf Scholz si kancelar nga deputetët e Bundestagut.

BAJKONUR (Kazakistan) – Lëshimi i një rakete ”SAJUZ” për të dërguar miliarderin japonez Maezawa në ISS.

PNOM PEN (Kamboxhia) – Funerali i princit Norodom Ranariddh, ish-kryeministër.

AMSTERDAM (Holandë) – Konferencë për shtyp mbi restaurimin e “The Night Watch” nga Rembrandt.

HELSINKI (Finlandë) – Vizitë e kryeministres suedeze Magdalena Andersson.

FRANKFURT (Gjermani) – BQE: konferencë e Bordit Evropian të Rrezikut Sistemik.

BARCELONË (Spanjë) – Përurimi i kullës së Virgjëreshës Mari të Bazilikës së Sagrada Familia.

CORSHAM (BM) – Ankandi i një pianoje nga grupi ”Queen”.

KANSAS SITI (SHBA) – Joe Biden udhëton në Misuri për të përshkruar planin e tij të infrastrukturës.

SAN FRANCISCO (SHBA) – Microsoft përuron “Halo Infinite”.

KUETO (Ekuador) – Ministri francez i Tregtisë së Jashtme, Franck Riester takim me presidentin ekuadorian, Guillermo Lasso./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.