AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/11/2021

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuara.

BOTA – Publikimi i episodeve të fundit të sezonit të fundit të “La Casa de Papel” në Netflix.

VIENTIANE (Laos) – Hapja e linjës hekurudhore Kinë-Laos.

MANILA (Filipine) – Konferencë virtuale për shtyp e Drejtorisë së Paqësorit Perëndimor të OBSH-së për Covid-19.

SOFJE (Bullgari) – Seanca e parë e parlamentit pas zgjedhjeve të përgjithshme.

KIEV (Ukrainë) – Verdikti në gjyqin e vrasjes së ish-deputetit rus Denis Voronenkov.

VARSHAVË (Poloni) – Vizitë në Poloni nga Marine Le Pen, kandidate presidenciale e RN.

KIEV (Ukrainë) – Ministri i Mbrojtjes i drejtohet Parlamentit.

MONACO (Principata e Monakos) – Ankand në Sotheby’s i mobilieve nga rezidencat e Karl Lagerfeld.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp e ministrit të Shëndetësisë Spahn dhe kreut të institutit të kujdesit shëndetësor RKI për Covid-19.

STOKHOLM (Suedi) – Festivali i dritave me rastin e Javës Nobel.

SHBA – Ankandi i armëve që mund t’i përkisnin Napoleonit.

EBA – Vizitë e presidentit francez Emmanuel Macron në turne në vendet e Gjirit.

RIO DE ZHANEIRO (Brazil) – Panairi Ndërkombëtar i Librit.

PANAMA (Panama) – Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Panama./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.