AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/11/2021

HAGË (Holandë) – Konferencë për shtyp e kryeministrit për masat kundër COVID-19.

LONDËR (BM) – Hapja e ekspozitës kushtuar këngëtares Amy Ëinehouse, 10 vjet pas vdekjes së saj.

PRAGË (Republika Çeke) – Udhëheqësi i qendrës së djathtë, Petr Fiala, pritet të emërohet kryeministër.

LONDËR (BM) – Sekretari i Shtetit për Brexit, David Frost pret zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian për Irlandën e Veriut, Maros Sefcovic.

ROMË (Itali) – Ceremonia e nënshkrimit të Traktatit Kuirinal franko-italian.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp e ministrit të Shëndetësisë, Jens Spahn dhe presidentit të Institutit “Robert Koch”, Lothar Ëieler, për COVID-19.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa Françesku pret presidentin francez, Emmanuel Macron.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë për shtyp e kreut të NATO-s, Jens Stoltenberg, para samitit të Rigës.

SOCHI (Rusi) – Patinazh artistik: Çmimi i Madh i ISU, Kupa Rostelecom./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.