AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/11/2021

BOTA – Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave.

ARGJENTINË – 1-vjetori i vdekjes së Diego Armando Maradonës.

PHNOM PENH (Kamboxhia) – Samiti i 13-të i Dialogut Evropë-Azi (ASEM), në internet.

ITALI – Vizita e presidentit francez, Emmanuel Macron.

LISBONË (Portugali) – Kryeministri portugez Antonio Costa flet për situatën shëndetësore COVID-19.

PLESETSK (Rusi) – Nisja e një sateliti ushtarak.

FRANKFURT (Gjermani) – Raporti i stabilitetit financiar i paraqitur nga Bundesbank.

BRUKSEL (Belgjikë) – BE prezanton projektin e reformës që synon inkurajimin e investimeve ndërkufitare.

BRUKSEL (Belgjikë) – Kreu i NATO-s, Stoltenberg pret presidentin polak, Andrzej Duda.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp nga kancelarja gjermane në largim, Angela Merkel dhe kryeministri polak Mateusz.

SHBA – Dita e Falenderimeve.

HAVANË (Kubë) – 5-vjetori i vdekjes së Fidel Kastros, babait të revolucionit kuban.

MADRID (Spanjë) – Tenis: finalet e Davis Cup./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.