17 pacientë në trajtim mjekësor me COVID-19

PRISHTINË, 7 nëntor /ATSH/ Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 51 pacientë nga COVID-19.

Sipas një njoftimi të ShSKUK, 17 pacientë janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 34 janë pacientë që po marrin trajtim mjekësor postkovid.

15 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 1 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 3  pacientë

Klinika e Pulmologjisë,31 pacientë, postkovid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive,  1 pacient

Spitali i Prizrenit, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 7 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1  pacient

Spitali i Ferizajt, 2  pacientë

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.