AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/10/2021

SPANJË – Samiti Spanjë-Portugali.

MOSKË (Rusi) – Hyrja në fuqi e mbylljes së shërbimeve jothelbësore për të luftuar COVID-19.

ATHINË (Greqi) – Vizita e kancelares gjermane, Angela Merkel.

PARIS (Francë) – OECD prezanton raportin e saj vjetor për migracionin ndërkombëtar.

BRUKSEL – Takimi i Këshillit të Asociimit BE-Moldavi.

VJENË (Austri) – Forumi i qeverisë për parandalimin e ekstremizmit.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferenca për shtyp e BQE për politikën monetare në eurozonë.

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca për shtyp në internet e OBSH-së për COVID-19./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.