AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/10/2021

UELLINGTON (Zelanda e Re) – Kryeministrja Ardern paraqet planin e saj të heqjes së bllokimit antiCOVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i Këshillit Evropian.

AMSTERDAM (Holandë) – Konferencë për shtyp e Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA) për vaksinimin kundër COVID-19.

LETONI – Hyrja në fuqi e një bllokimi njëmujor për të luftuar COVID-19.

BULLGARI – Hyn në fuqi pasaporta e shëndetit kundër COVID-19 për shumicën e aktiviteteve të kohës së lirë, restorantet dhe hotelet.

PARIS (Francë) – Edicioni i 47-të i Panairit Ndërkombëtar të Artit Bashkëkohor.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Mbrojtjes të NATO-s.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet e OBSH-së për COVID-19.

MAROK – Hyn në fuqi pasaporta shëndetësore./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.