AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/10/2021

BRUKSEL – Komisioni Evropian paraqet një projekt të masave afatshkurtra kundër rritjes së tarifave të energjisë.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë për shtyp nga drejtoresha menaxhuese e FMN-së, Kristalina Georgieva.

MALMO (Suedi) – Forumi Ndërkombëtar kundër Antisemitizmit, i organizuar nga kryeministri suedez.

VJENË (Austri) – Raporti mujor i naftës.

MADRID (Spanjë) – Vizitë e kancelares gjermane Angela Merkel, për të marrë Çmimin Evropian Charles V.

GJENEVË (Zvicër) – Takim zyrtar i grupit të OBT-së përgjegjës për diskutimin e heqjes së patentave të vaksinave kundër COVID-19.

BRUKSEL – BE shpall propozimet për Irlandën e Veriut.

OSLO (Norvegji) – Prezantimi i platformës politike të qeverisë së re.

UASHINGTON (SHBA) – Vizitë e kreut të diplomacisë evropiane, Josep Borrell.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë për shtyp nga presidenti i Bankës Botërore, David Malpass./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.