Parashikimi i motit, e shtunë 25 shtator 2021

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Vendi ynë edhe për ditën e sotme do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët  me vranësira te pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1dhe 2 ballë. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/27 diell
Kukës 9/25 diell re
Lezhë 10/27 diell
Dibër 7/25 diell re
Durrës 14/29 diell
Tiranë 15/29 diell
Elbasan 12/29 diell
Berat 9/30 diell
Vlorë 10/31 diell
Korcë 7/25 diell re
Gjirokastër 7/29 diell
Sarandë 10/27 diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.