AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/9/2021

ISLANDË – Zgjedhje legjislative.

HOLANDË – Hyn në fuqi paraqitja e certifikatës shëndetësore COVID-19 për në bare, restorante dhe festivale.

NORVEGJI – Hiqen pothuajse të gjitha kufizimet e vendosura në mars 2020 kundër COVID-19.

MOSKË (Rusi) – Putin takim me krerët e partive që hyjnë në Duma.

PARIS (Francë) – Koncerti “Global Citizen”.

MALAGA (Spanjë) – Takimi i ministrave të Brendshëm të grupit MED5 (Spanjë, Itali, Greqi, Qipro dhe Maltë).

POTSDAM (Gjermani) – Takimi i fundit elektoral i kandidatit të SPD, Olaf Scholz, para zgjedhjeve legjislative.

LONDËR (BM) – Boks: Anthony Joshua – Oleksandr Usyk./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.