AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/9/2021

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti Joe Biden pret krerët e qeverive të vendeve QUAD (SHBA, Australi, Japoni, Indi).

MOSKË (Rusi) – Njoftimi i rezultateve përfundimtare legjislative.

FRANCË – Seria e dytë e debateve të qytetarëve për të ardhmen e Evropës.

STOKHOLM (Suedi) – Takimi i përfaqësuesve të Mbrojtjes nga disa vende evropiane.

SHBA – Ceremonia e Çmimeve të “Billboard Latin Music Aëards”.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – 25-vjetori i hapjes për nënshkrimin e Traktatit Gjithëpërfshirës të Ndalimit të Armëve Bërthamore.

NJU-JORK (SHBA) – Takimi ministror i Aleancës për Multilateralizmin.

NJU-JORK (SHBA) – Festivali i 59 -të i Filmit në Nju-Jork.

ABERDIN (SHBA) – 30-vjetori i lëshimit të “Nevermind”, albumi i dytë i Nirvana.

MONTEVIDEO (Uruguaj) – Marshimi për diversitetin./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.