AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/9/2021

KANADA – Zgjedhjet e parakohshme legjislative.

ZELANDA E RE – Fundi i bllokimit kundër COVID-19 në Uellington.

ZVICËR – Hyn në fuqi testi negativ COVID-19 për të hyrë në vend.

VJENË (Austri) – Konferenca e Përgjithshme e IAEA-s.

LONDËR (BM) – Fillimi i fushatës së vaksinimit antiCOVID-19 për 12-15-vjeçarët.

UKRAINË – Stërvitjet ushtarake “Trident” të vendeve të NATO-s.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Samiti për klimën gjatë Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

LOS ANGELES (SHBA) – Festivali i Filmit francez “Colcoa”.

BEJRUT (Liban) – Votëbesimi në Parlament për qeverinë e re./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.