AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/9/2021

TAMPA (SHBA) – Kthimi i misionit “Inspiration4” i SpaceX.

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Pagave të Barabarta.

BOTA – Dita Botërore e Pastrimit.

TOKIO (Japoni) – Konferencë për shtyp me kandidatët për presidencën e partisë PLD.

BUDAPEST (Hungari) – Raundi i parë i zgjedhjeve parësore të opozitës për kandidimin e kundërshtarit të Orban në zgjedhjet e pranverës 2022.

SAMOS (Greqi) – Hapja e një kampi të ri emigrantësh.

PARIS (Francë) – Edicioni 2020 i Paradës Techno, i shtyrë për shkak të COVID-19.

ATHINË (Greqi) – Konferencë për shtyp e Komitetit Ushtarak të NATO-s.

MEKSIKO (Meksikë) – Samiti i krerëve të shteteve të Amerikës Latine./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.